Українські фестивалі, про які мало хто чув (Частина 2)

ID:
1784
Количество прочтений:
125
Последнее обновление:


Содержание:

Протягом цілого року в Україні відбуваються тисячі цікавих подій, святкувань та фестивалів. Кожна з них приваблює туристів своїм колоритом і унікальністю. Національна кухня, місцеві звичаї, народна пісня і танці розважають гостей фестивалів. Ми розповідаємо про традиційні святкування в різних куточках країни, про які чули далеко не всі українці. Пропонуємо до вашої уваги наступну десятку маловідомих фестивалів.


Читайте першу частину статті Українські фестивалі, про які мало хто чув (Частина 1)


11. “Проводи отар на полонину”

Здавна у селищі Міжгір’я Закарпатської області відзначають проводи отар – народні гуляння серед гірських пагорбів та мальовничих краєвидів. Танці, виступи, майстер-класи ковалів, традиційна їжа, вироби народних майстрів, змагання та безліч розваг чекають гостей і місцевих жителів. Звуки трембіти, вівчарська ватра і побажання вдалого літа вівчарям -  в обов’язковій програмі травневого свята.

Проводи отар на полонину
Переглянути фото в повному розмірі
12. “Фестиваль ріплянки”

Верховина славиться своєю стравою - ріплянкою, адже з давних давен її вживали чи не кожного дня і вона виступає символом єднання сім’ї.  Але перший фестиваль, присвячений закарпатському частуванню, започаткований в музеї під відкритим небом, в с. Колочава Закарпатської області і відбувається у червні.

Окрім звичних гулянь і театралізованих виступів, тут обов’язково змагаються у приготуванні найсмачнішої ріплянки з бринзою, грибами, сметаною чи м’ясом – всі гості залишаться ситими та задоволеними.

Фестиваль ріплянки
Переглянути фото в повному розмірі
13. “Ніч в Луцькому замку”

Червень в місті Луцьк Волинської області пам’ятатиме кожен відвідувач арт-шоу на території замку Любарта, де панує атмосфера лицарства, королівської знаті, князів та секретів давнього підземелля. Тут і галас ярмарку, і майстерні ремісників, середньовічні бенкети і театральні постановки з музиками й танцями.

Містика вогняного шоу, тематичні екскурсії, середньовічні розваги і давні рецепти поєднуються з виступами відомих сучасних виконавців з різних країн. Відчути смак лицарства та поринути в історію з головою можна саме на цьому фесті.

Ніч у Луцькому замку
Переглянути фото в повному розмірі
14. Фестиваль гончарства

Етнографічний гончарський фест покликаний нагадати українцям та світові про одну з найбільший гончарних націй та відродити традиційне мистецтво  і творчість.

Тут можна зустріти майстрів не лише з класичного гончарства, а й сучасних напрямків роботи з глиною, наприклад бодіпейтинг (розпис тіла з допомогою глини). Пригощають українською кухнею, а також є можливість покататися верхи чи на возі, послухати фольклорну музику, відвідати виставку кераміки і навіть спробувати відчути себе ковалем. Веселощі для дітей та дорослих гарантовані червневим фестивалем в селі Опішне Полтавської області.

Фестиваль гончарства
Переглянути фото в повному розмірі
15. “Забави у княжому місті”

Тернопільщина - незвичайна земля. Тут глибоко поважають і шанують українські звичаї та культуру. Тому не дивно, що кожного року давнє місто Теребовля збирає гостей біля пам’ятника князю Васильку на марш до Замкової гори під звуки оркестру. Саме так розпочинаються святкові дійства етнічного фестивалю. Більше 30 народних колективів розважають фольклорними виступами, гості бавляться в конкурси та ігри, беруть участь в майстер-класах та пригощаються смачними стравами за українськими рецептами.

Забави у княжому місті
Переглянути фото в повному розмірі
16.  Лемківська ватра”

Етнічна група лемків має давню історію та пережила багато подій, серед них і переселення з українських територій. Саме через смуток за рідними гірськими землями з’явилася ідея фесту. В с. Кострино, що на Закарпатті, кожного липня відроджується лемківська атмосфера. Сюди приїжджають етнічні меншини з сусідніх міст, областей та країн, щоб разом насолодитися колоритом лемківської культури, пісень, танців та народних умільців.

Кульмінацією, звичайно, стає запалювання вогнища – ватри, навколо якого розповідають історії, ділять спогади та співають пісень.

Лемківська ватра
Переглянути фото в повному розмірі
17. “Петрівський ярмарок”

Найстаріший ярмарок заходу України почали проводити ще три століття тому. На свято Петра і Павла жителі міста Чернівці і гості спостерігають як найдовша алея в пару ім. Шевченка перетворюється на осередок сотень майстрів, фірм, автосалонів, виробників Буковини та сусідніх територій, що демонструють свої товари та продукцію на ярмарку. Окрім того кожен відвідувач може почастувати національними стравами, пивом, вином та морозивом. Також тут проводяться покази моди, аматорські концерти, конкурси та змагання.

Петраківський ярмарок
Переглянути фото в повному розмірі
18. Історичний фестиваль  “Форпост

Про цей липневий фест не можливо не згадати – найбільше середньовічне дійство в Україні. Воно проходить в одній з найвидатніших історичних пам’яток, в околицях фортеці у Кам’янці-Подільському. Атмосфера 14-15 століття, середньовічні поєдинки, турніри лучників і лицарів, страви за давніми рецептами, ярмарки, театри і вогняні шоу під супровід зарубіжних та вітчизняних музикантів – все це і навіть більше протягом трьох днів спостерігають гості масштабного фестивалю.

Форпост
Переглянути фото в повному розмірі
19. “Верховинська яфина”

Полюбляєте чорницю? Жителі с. Гукливе Закарпатської області впевнені, що околиці та саме село – столиця найкращих гірських чорничників. Тут навіть є пам’ятник на честь цієї ягоди, а у серпні проходить щорічне свято яфини (чорниці).

Чорниця тут скрізь: свіжі ягоди або ж страви з нею  - вареники, млинці, пироги, випічка. Пригощають також яфиновою палинкою та варенням. Навколо веселощі, гуляння, пісні та конкурси, а всі, хто одягнув вишиванку - отримують солодкі подарунки.

Верховинська яфина
Переглянути фото в повному розмірі
20. “ТуСтань!”

Триденний фестиваль лицарства в фортеці села Урич Львівської області збирає тисячі туристів та шанувальників лицарських боїв на свято різнобарвної культури та середньовічного побуту. Окрім відомої програми таких заходів, ви можете самостійно стати лицарем у сяючих обладунках, оволодіти військовими навиками та навіть взяти участь у масовому нічному штурмі фортеці.

Тустань
Переглянути фото в повному розмірі
Дізнатись більше про культуру та звичаї України, відволіктись від буденності і поринути в давні часи та самобутні традиції – ті можливості, які надають ці, та багато інших фестивалів в Україні. Насолоджуйтесь відпочинком та розвагами разом із магазином доставки квітів та подарунків UFL!


Звертаємо вашу увагу, що дати проведення фестивалів можуть змінюютися щороку!


Недавние публикации 24 неймовірні факти про Україну
Патріотичні картинки до Дня Незалежності України
Дата публикации:
Автор:
Анастасия Арт
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а,
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net

Пн.-Вс.: 8:00-22:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)