Українські винахідники та відомі на увесь світ їхні пристрої

ID:
1903
Количество прочтений:
1233
Последнее обновление:


Кожен рік в третю суботу вересня Україна святкує День винахідників і раціоналізаторів. Саме тому ми вирішили розповісти Вам про визначних людей, про гордість нашого народу – українських винахідників, які стали відомими на увесь світ.

Чи знали Ви, що найшвидший за всю історію автомобіль створили наші науковці? Рентген, вертоліт, електричний трамвай – всі ці речі, якими користуються практично всі люди нашої планети, були зроблені вправними руками наших співвітчизників. А зараз ми розповімо більш детально про кожного з них.

Пристрій для боротьби з ураганами

Пристрій для боротьби з ураганами
Переглянути фото в повному розмірі

Ви тільки уявіть, цей апарат може захистити узбережжя від буревіїв! Пристрій вловлює сильні потоки вітру та за допомогою зустрічного повітря зменшує його тиск і силу. Унікальну конструкцію винайшов доцент фізико-технологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету, заслужений винахідник та раціоналізатор України Віктор Бернацький. За цей пристрій науковцю було вручено золоту медаль та диплом «Diploma di Merito» Європейською науково-промисловою палатою.

Поштовий індекс

Поштовий індекс
Переглянути фото в повному розмірі

Уперше поштові індекси були застосовані саме в Україні. В Харкові 1932 року заради полегшення роботи поштамту була введена система індексації, перші цифри якої мали нумерацію від 1 до 10. Пізніше поштові індекси видозмінились і набули формату «число-літера-число» (наприклад, 12У1). Середня літера «У» означала назву нашої країни, перші дві цифри – Київ (нумерація з 11 до 20), а останній код – менший поштовий район. На початку другої світової війни нову систему індексації було скасовано. Однак, починаючи з 1962 року її було впроваджено в Західній Німеччині, а згодом - і в більшості країн світу.

Вертоліт

Вертоліт
Переглянути фото в повному розмірі

Завдяки киянину Ігорю Сікорському у минулі часи Київ носив звання столиці авіації. Саме тут талановитий винахідник сконструював 15 типів літаків та винайшов перший вертоліт VS-300. До речі, на його основі був створений вдосконалений екземпляр літального апарату – перший у світі вертоліт-амфібія. Він міг вільно плавати по поверхні води та без перешкод злітати у повітря.

Рукавичка EnableTalk

Рукавичка EnableTalk
Переглянути фото в повному розмірі

Унікальний пристрій був створений молодими донецькими студентами. Він допомагає людям з обмеженими можливостями слуху та мовлення жити повноцінним життям і вільно спілкуватись в суспільстві. Кожна рукавичка забезпечена датчиками тиску, сонячною батареєю, гіроскопами і акселерометрами, які й переводять жести у мову, а вже отримані дані передаються за допомогою Bluetooth до смартфону.

Лампа Пулюя

Лампа Пулюя
Переглянути фото в повному розмірі

Наукова діяльність Івана Пулюя найрізноманітніша. Його винаходи знайшли своє місце у різних країнах Європи. Вчений був нагороджений орденами «Залізної корони», «Франца Йозефа» та званням цісарського двору. Ще за 14 років до Вільгельма Рентгена саме наш український винахідник сконструював першу рентгенівську трубку. Проте, німецький науковець на декілька тижнів раніше опублікував своє відкриття у пресі. Згодом його було проголошено нобелівським лауреатом, а нашого земляка не заслужено відкинуто на задній план.

Електричний трамвай

Електричний трамвай
Переглянути фото в повному розмірі

Ще на початку 1870-х років полтавський науковець Федір Піроцький розробив систему передачі електроенергії через залізний дріт. Через тридцять років винахідник представив удосконалений проект, де наочно продемонстрував схему застосування електрики для руху залізничного потягу. Вже наступного року компанія Siemens випустила перший електричний трамвай, сконструйований за схемою українського винахідника.

Найшвидший в світі автомобіль

Найшвидший в світі автомобіль
Переглянути фото в повному розмірі

У 1966 році харківський науковець Володимир Нікітін розробив проект дуже незвичного на вигляд автомобіля. У середину нього він помістив вертолітний газотурбінний двигун ГТД-350, потужність якого досягала 400 кінських сил! Винахідником була розрахована швидкість пристрою близько 400км/год, проте не було змоги це підтвердити через відсутність необхідної траси.


Читайте також: "Український кінематограф: від початку до сьогодення"


Це далеко не всі винаходи зробленні українськими умільцями, вченими, експериментаторами. Кінескоп, вугільний комбайн, компакт-диск, опріснення морської води, екологічно чисте паливо, ракетний двигун та інші – всі ці відкриття були зроблені нашими земляками і це зайвий раз доводить, що українська нація може створювати дивовижні речі. Ми маємо пам’ятати їх та пишатись ними.

Компанія UFL  бажає Вам приємних вихідних та чудово провести День винахідника і раціоналізатора!

Недавние публикации Український кінематограф: від початку до сьогодення
День захисника України: герої нашої країни
Дата публикации:
Автор:
Султанова Юлія
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а,
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net

Пн.-Вс.: 8:00-22:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)